Március 2-án Balatonföldváron került megrendezésre a Somogy Megyei Sakk Csapat Diákolimpia döntője. 6 korcsoportban 27 csapat mérkőzött meg a továbbjutásért. Iskolánk 4 korosztályban képviseltette magát.

Az alsós fiúk (Majoros Barnabás, Meiszter Tamás, Androsovits Kevin, Ágh Richárd) és a felsős fiúk (Majoros Bálint, Szabó Donát, Szász András, Tuli Martin) is 6. helyezést értek el. Az alsós lányok (Joháczi Virág, Proics Barbara, Molnár Viktória) és a felsős lányok (Miseta Nóra, Kristóf Beatrix, Kácsor Andrea) pedig 1. helyezettek lettek, így ők képviselik Somogy megyét Szombathelyen az országos döntőben.

Március 5-én Balatonlellén folytatódtak a „sakk-csaták”. A Balatonlellei Művelődési Ház adott otthont a Somogy Megyei Egyéni Sakk Diákolimpia döntőjének. Sajnos a megbetegedések miatt csak 13 tanulónk tudott részt venni a versenyen. Azt hiszem így is nagyon büszkék lehetünk az eredményekre:

I. kcs lány: Molnár Viktória 1.

Ventzl Tamara 3.

II. kcs lány: Proics Barbara 3.

Ventzl Vivien 6.

III. kcs lány: Miseta Nóra 1.

Nyakas Viktória 3.

I. kcs fiú: Ruska Dominik 10.

II.kcs fiú: Meiszter Tamás 4.

Androsovits Kevin 10.

Ágh Richárd 11.

III. kcs fiú: Majoros Bálint 8.

Szász András 11.

Tuli Martin 19.

Az egyéni országos döntőre Debrecenben kerül sor, ahol iskolánkat és egyben Somogy megyét is Molnár Viktória és Miseta Nóra képviseli.

Minden résztvevőnek gratulálunk és jó felkészülést kívánunk az országos döntőre!