Az iskolai oktatás l72O-ban kezdődött Lellén. Az első iskolamesterről l749-től vannak hivatalos adataink, ekkor még nincs iskolahelyiség, a tanítás az iskolamester saját lakásán zajlott. Az 1778. évi Can. Vis. Megjegyzéséből tudjuk, hogy az első iskolaépület leégett.
Hosszú évtizedek után 1895-ben építették meg a 2 tantermes iskolát, majd a kommün alatt 3 tantermessé bővítették. Itt folyt a tanítás 1938-ig, amíg a község a jelenleg is meglévő emeletes iskolát fel nem építette. 194l-42-ben megkezdődött a 8 osztályos népiskola kialakítása.
1948-ban megtörtént az iskola államosítása. Ebben az évben a romos Jankovich – kastélyban 3 szükségtantermet hoztak létre. Ez az épület azóta is az iskolához tartozik. A felnőttoktatás az 1962/63-as tanévben kezdődött. Ekkor szervezték meg a dolgozók általános iskoláját, azt követően a fonyódi gimnázium kihelyezett tagozatát, mely l972-ig működött.
1969-ben hozták létre az önálló gondnokságot, ami az iskola, az óvoda és a napközi otthon gazdasági ügyeit jelenleg is intézi.
1971-ben szervezték meg iskolánkban a szaktanterem rendszerű oktatást – ami ma is működő szervezeti forma. 1974-től kisegítő iskola is működött, mely körzeti feladatokat is ellátott.
1979-től a tanulói létszám emelkedése miatt szükségessé vált a tantermek számának gyarapítása, ezért a Szövetség utca 27. Szám alatt 5 tantermet és kettő, a politechnikai oktatáshoz szükséges tantermet alakítottak ki. Jelenleg ebben az épületben folyik a zeneoktatás.
1984-ben elkészült a 41x2O méteres sportcsarnok.
1993-ban az önkormányzat a település régi jogos igényét figyelembe véve új, korszerű iskolaszárnyat építtetett a meglévő, emeletes épülethez kapcsolva. Ezzel lehetőség nyílt a korszerűbb oktatásra újabb szaktantermek kialakításával: nyelvi labor, számítástechnika terem, tankonyha, valamint csoportbontásra.