A 41. országos elsősegélynyújtó verseny Szegeden került megrendezésre, amelyen Somogy megye 3 kategóriában indult: általános-, középiskolai és felnőtt csapattal.   Az általános iskolás kategóriában iskolánk képviselte Somogy megyét.

Csapatunk az országos mezőnyben a 6. helyezést érte el,  az elméleti versenyben pedig az 1. helyezett lett. A balatonlellei  csapat tagjai: Mészáros Eszter csapatkapitány, Katona Eszter, Boda Vivien, Gróf Csenge és Bolla Péter.

A 19 megyéből és Budapestről érkező csapatoknak először a körzeti, majd a megyei versenyen kellet bizonyítaniuk ahhoz, hogy bejutást nyerjenek az országos megmérettetésre. A megyei versenyen, amit Kaposváron rendeztek, 92 ponttal győztük le az utánunk következő  csapatot. Az országos verseny 2012 szeptember 7-től 9-ig tartott. Első nap estéjén a városi  moziban került sor a megnyitóra, ahol minden csapat bemutatkozott a színpadon. Másnap elérkezett a verseny napja. Reggeli után indulásra készen sorakoztak fel a csapatok a múzeum lépcsőjén, ahonnét egy kísérő vezetett bennünket a városban zajló versenyre. A város tereit, éttermeit, intézményeit elsősegélynyújtók hada vette birtokba, hiszen valódi, életszerű helyzetekben kellett a tudásunkat bizonyítani. A kárhelyek sokfélék voltak: étteremben pincér okozta baleset, az utcán járókelőket gázoló kisbusz, iskolában a villanyvezetéket szerelő munkások, a Tiszába esett bajbajutottakkal, akiket újra kellett éleszteni, gördeszkázó fiatalok balesete. A nap végére ruháink művérrel voltak beborítva és hullafáradtan vánszorogtunk vissza a szállásra. Az eredményhirdetésen általános iskolai csapatunk 6. helyezést érte el.

A 3 Szegeden töltött napon nagyon jól éreztük magunkat, tapasztalatokkal és  élményekkel gazdagon,új barátságokkal  tértünk haza.  Csapatunk több tagja egészségügyi területen szeretne továbbtanulni, így ez a verseny megerősítette ezt az elhatározásunkat.

Gróf Csenge és Bolla Péter