2012. március 23-án rendezték meg Budapesten az Apáczai Csere János Tehetségkutató Komplex Természettudományi Tanulmányi Verseny országos döntőjét, ahol felmenő rendszerben 24 csapatot hívtak meg a megyék legjobbjaiból. Iskolánkat Proics Zsófia, Miseta Nóra, Csutorás Beatrix és tartalékként Hegedűs Benjámin képviselte.

Ebben az évben az országos döntő témaköre a tudománytörténet volt. A verseny minden évben komoly felkészülést igényel, mert kémiából, fizikából, földrajzból, biológiából és informatikából egyaránt feladatlapokat oldanak meg a diákok. Nemcsak a lexikai tudást mérik, hanem a kreativitást is. Az idei év újdonsága az volt, hogy fizikai problémák magyarázatát kellett a diákoknak megfejteni, majd a többi csapatnak és a zsűrinek érthetően elmagyarázni. Előzetes feladatként pedig az első hazai műholdnak: a Masat-1-nek kellett elkészíteni a gőzmeghajtású, működő makettjét. Ebben nagy segítséget nyújtottak a pedagógusokon kívül a szülők és az ismerősök is. A verseny egyik legnagyobb értéke, hogy csak csapatmunkában lehet igazán eredményt elérni. Szokás szerint nagyon szoros volt a TOP 10-ben a végeredmény, mert 0,5 pontos különbségek voltak a helyezettek között. Tanulóink az előkelő 9. helyezést érték el. Gratulálunk az elért eredményekhez és további sok sikert kívánunk a gyerekeknek a középiskolás tanulmányaikhoz.

Természettudományi munkaközösség