Korábban is beszámoltunk arról, hogy tanulóink milyen kiemelkedő sikereket értek el a megyei és az országos tanulmányi versenyeken. Ezek közül is kiemelkedett az Apáczai Tehetségkutató Természettudományi verseny országos 1. helyezése, amely hat tantárgyat átfogó (fizika, kémia, biológia, földrajz, technika és informatika) komplex verseny.

A csapat tagjai: Elek Dorina, Miseta Tamás, Majoros Bence, és Tuli Bálint nagy fölénnyel nyerték először a megyei, majd az országos versenyt. Tanulóink bizonyították, hogy ha a tehetség szorgalommal, alapos felkészüléssel párosul, akkor a balatonlellei diákok is legyőzhetik az ország bármely iskolájának tanulóit.

Hogy ez az eredmény nem véletlen, azt a további eredmények is bizonyítják. Ezekről örömmel számolhatok be.

A Varga Tamás matematikaverseny megyei döntőjébe korábbi eredményeik alapján Miseta Nóra 7.o. és Majoros Bence 8.o.-os tanulóink kerültek be. Itt Nóri 6. helyezést, Bence pedig nagy fölénnyel 1.helyezést ért el, így a 8.o-k közül egyedül ő képviselhette Somogy megyét az országos döntőben, ahova az ország 93 legjobb matematikusát hívták meg. Az országos döntőt márc.29-én rendezték meg, de eredményhirdetésre csak május 10-e után kerül sor.

Április 6-án iskolánk is rendezője volt az Alapműveleti Matematikaverseny megyei fordulójának. Körzetünkben iskolánk tanulói közül 1.helyezett lett Kelemen Viktória 4.o. (felkészítő tanára: Szilvás Józsefné), Nyakas Viktória 6.o. (felk.tanára: Misetáné Burján Anita), és Majoros Bence 8.o. (felk.tanára: Nyakas László). Az utóbbi két tanulót meghívták a megyei díjkiosztójára is, ahol Viki megyei 5. helyezettként, Bence pedig 6.helyezettként vehették át az okleveleket és díjakat. A körzeti versenyen Miseta Nóra 7.o. 2.helyezést, Kácsor Andrea 5.o. 3.helyezést, Majoros Bálint 6.o. 5.helyezést, Tuli Bálint 8.o. 6.helyezést ért el.

Jól helyt álltak tanulóink a Zrínyi Ilona Matematikaversenyen is. Évfolyamonként a több száz nevezett versenyző közül 25 tanulónk indult. Az 5-8. osztályig és mindenki a mezőny első felében végzett. Osztályonként a legjobb eredményt elért tanulók: 5.o. Kácsor Andrea 24., 6.o. Nyakas Viktória 28., 7.o. Reichert Fanni 22., 8.o. Majoros Bence 17. helyezett lett. Az 5- és 6.o-kat Misetáné Burján Anita, A 7. és 8. évfolyam tanulóit Nyakas László készítette fel a matematikaversenyekre, de meg kell említeni Dechné Horváth Julianna alapozó munkáját, aki nyugdíjba vonulásáig nagyon sokat tett annak érdekében, hogy az ő munkájára építve ilyen eredmények születhessenek.

Fizikából is több versenyen vettünk részt, ezeken is remekül szerepeltek tanulóink.

Az Eötvös Loránd levelező fizikaversenyre a tanév során 7 feladatlapot kellett megoldva beküldeni. A több mint 180 benevezett tanuló közül a legjobb 15 fizikust hívták meg a kaposvári megyei döntőre. Itt 10 feladatot kellett megoldani és az össz. teljesítmény alapján hirdettek eredményt. Ez a verseny is túl nőtt a megyei versenyen, mivel Romániából is érkeztek részt vevők. Örömünkre Majoros Bence az 1. helyet, Miseta Tamás a 2. helyet, és Tuli Bálint a 11. helyet szerezte meg.

Az Öveges József fizikaverseny megyei döntőjében is két tanulónk versenyezhetett, Majoros Bence megyei 2. és Miseta Tamás a 3. helyezést érte el.

Márciusban iskolánk bonyolította le a Jedlik Ányos matematika és fizikaverseny országos területi fordulóját, ahol Nyakas Viktória 6.o., Miseta Nóra és Proics Zsófia 7.o., illetve Majoros Bence és Miseta Tamás 8.o.-os tanulók kiváló teljesítményük jutalmául bekerültek a nyíregyházi országos döntőbe a 40 legjobb fizikus közé. Ezt a döntőt 3.-6. o.-os korosztály részére április közepén megrendezték és Viki 3. díjjal, bronzéremmel térhetett haza. A 7.-12.évfolyam részére május 13-15-ig rendezik meg a döntőt, addig is mind a négy tanulónk nagy elszántsággal készül.

Az Apáczai Könyvkiadó az 5. és 6. évfolyam számára is kiírt a komplex levelező versenyt. A beküldött munkák alapján a budapesti országos versenyre meghívták Kácsor Andrea 5.o-os tanulót, aki országos 2. helyezést ért el, illetve Nyakas Viktória 6.o.-os tanulót, aki a 15. helyet szerezte meg az 50-50 legjobb versenyző között, mindkét tanulót Misetáné Burján Anita készítette fel.

Fizikából a tanulókat Podányi Judit és jómagam „terheltük meg” rengeteg plusz munkával. Úgy gondolom, mindenkinek megérte az energia befektetés azért a sok szép pillanatért, amit az eredményhirdetéskor átéltünk. Büszkék vagyunk azokra a tanulóinkra akik tehetségükkel és áldozatos munkájukkal sok örömet szereztek szüleiknek, nekünk pedagógusoknak ezzel dicsőséget szerezve iskolájuknak is hasonló folytatást.