A Balatonlellei Általános Iskola elsősegélynyújtó csapata részt vett a Vöröskereszt által szervezett megyei elsősegélynyújtó versenyen.

A csapatkapitány Androsovits Brigitta volt, és a csapattagjai Peszt Mónika,  Majoros Bálint,Tuli Martin és Szabó Donát voltak. A megyei versenyen a 2. helyezést érték el. Nagyon sok gyakorlás és tanulás előz meg egy ilyen versenyt, amely a tanulók szabadidejét használja fel. Dicséretes, hogy az iskolai tanulmányaik mellett vállalkoznak a segítségnyújtás ilyen szintű elsajátítására is.

Köszönetet mondunk a Balatonlellei Mentőállomásnak és a vezetőjének Kruppai Józsefnek, akik mindenben segítik a felkészülésünket és a munkánkat.

Szentesné Szekér Piroska

ORSZÁGOS ELSŐSEGÉLYNYÚJTÓ VERSENY

Iskolánk több csapattal indult a Magyar  Országos Mentőszolgálat  és  az Emberi Erőforrások Minisztériuma szervezésében meghirdetett országos elsősegély-ismereti versenyen. Három forduló után a legjobb 15 általános iskolai és 15 középiskolai csapatot hívták be az Budapesten, Csillebércen megrendezett  országos döntőbe. Így jutott a mi csoportunk Tuli Martin csapatkapitány vezetésével , Gelencsér Dániel és Szabó Donát csapattagokkal a megmérettetésbe.

Április 19-én  Piroska nénivel keltünk útra. Az első napon írásbeli forduló volt, és ismerkedési programot szerveztek számunkra. Másnap volt a gyakorlati forduló, ahol 16 állomáson kellett helytállnunk.

A kárhelyek nagyon különbözőek voltak, de sikerült a sebesülteket ellátnunk. A verseny zárásaként az Mentőszolgálat,a Rendőrség  és a Tűzoltóság  látványos mentési bemutatóját tekinthettük meg. A mentés végére mentő helikopter is érkezett . Kipróbálhattuk,és közelebbről is megnézhettük annak a felszereltségét.

A versenyen a 7.helyezést értük el. Reméljük, hogy jövőre is bejutunk a döntőbe, és nyolcadikosként még jobb eredményt érhetünk el.

Szabó Donát 7.b osztály