Projektnyitó a Polgármesteri Hivatalban

2011. június 29-én 10.00 órakor tartották a Projektnyitó rendezvényt a „Pedagógiai, módszertani reformot támogató infrastruktúra fejlesztés a Balatonlellei Általános Iskolában” című projekttel kapcsolatban Balatonlellén, a Polgármesteri Hivatalban. Kenéz István polgármester nyitóbeszédében elmondta, hogy a pályázatot 2008. március 11-én adta be az Önkormányzat, de a pozitív döntésre majdnem két évet kellett várni. 2010. december 29-én született meg a döntés arról, hogy a pályázaton 12.905.700 Ft támogatást nyert az Önkormányzat. A projekt 100 %-ban az Európai Unió támogatásával, az Európai Regionális Fejlesztési Alap társfinanszírozásával az Általános Iskolában valósul meg. A polgármester beszámolt arról, hogy most fejeződött be a közbeszerzési eljárás, amit a pécsi Rellüm Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. nyert meg, így ők fogják felszerelni az iskolába az interaktív táblákat, számítógépeket notebookokat, projektorokat, valamint betanítják a tanárokat ezek használatára.

Miseta Zoltán igazgató elmondta, hogy az eszközök nagyban könnyíteni fogják a tanárok munkáját, egyszerűsítik a szemléltetést. A támogatás segítségével 16 db iskolai számítógépes munkaállomást, 10 db tantermi csomagot (interaktív tábla, projektor, notebook) 1 db alkalmazás szervert, 1 db szerver szoftvert, 1 db wifi csomagot, valamint 1 db SNI csomagot (sajátos nevelési igényű tanulók integrált oktatását segítő speciális IKT eszközök) kap a Balatonlellei Általános Iskola. A mai gyermekek már fogékonyabbak a számítástechnikai újdonságokra, ezért remélhetőleg még nagyobb érdeklődéssel hallgatják majd a diákok az interaktív táblákkal szemléltetett órákat.

A pécsi Rellüm Kft. képviselője, Kiss László biztosította a megjelenteket arról, hogy szeptemberben már az új eszközöket is birtokba vehetik a tanárok és diákok egyaránt.

TIOP PÁLYÁZATA BEMUTATÁSA

Balatonlelle Város Önkormányzata 2008. március 11-én nyújtotta be pályázatát a Társadalmi Infrastruktúra Operatív Program keretében. A támogatói döntés megszületése majdnem két évet vett igénybe, vagyis 2010. december 29-én született meg a döntés arról, hogy a pályázaton Önkormányzatunk 12.905.700.- Ft pályázati támogatást nyert.

A Projekt 100 %-ban az Európai Unió támogatásával, az Európai Regionális Fejlesztési Alap társfinanszírozásával az Általános Iskolában valósul meg.

Az iskola számára a támogatás segítségével 16 db iskolai számítógépes munkaállomást, 10 db tantermi csomagot (interaktív tábla, projektor, notebook) 1 db alkalmazás szervert, 1 db szerver szoftvert, 1 db wifi csomagot, valamint 1 db SNI csomagot(sajátos nevelési igényű tanulók integrált oktatását segítő speciális IKT eszközök) vásárolhatunk meg.

Lezajlott a projekt keretében a közbeszerzési eljárás, amelyre két érvényes árajánlat érkezett be. Ennek eredményét a Képviselő-testület 2011. június 15-i ülésén fogadta el. A közbeszerzési eljárás nyertes ajánlattevője a pécsi Rellüm Kereskedelmi és Szolgáltató Kft.

A Rellüm Kft-nek a szállítási szerződés aláírását követően 30 nap áll rendelkezésére az eszközök leszállítására, várhatóan 2011.július végéig befejeződik a projekt.