A fonyódi Mátyás Király Gimnázium évek óta megrendezi a Balaton déli partján (Siófoktól Marcalin át Keszthelyig) lévő általános iskolák számára komplex angol ill. német nyelvi versenyét, amelyen Elek Petra és Vass Lili 8.b osztályos angolosok képviselték iskolánkat 2016. november 22-én.

Egy feladatlap megoldása után az egészséges életmódról készített bemutatójukat adták elő egyénileg a lányok a vizsgabizottságnak angol nyelven, majd hat előre megadott témakör közül húztak egyet, amiről szabadon kellett beszélgetniük a gimnázium angoltanáraiból álló bizottsággal. A verseny formájában és tartalmában is megközelíti a középfokú nyelvvizsga feladatait.

Nagy büszkeségünkre szolgál, hogy Vass Lili 2. helyezést hozott haza Lellére.

Mindkét lány minden elismerést megérdemel, mert csodálatosan beszélnek angolul, és nagyszerű bemutatókkal készültek.