Akadálymentesítési beállítások

8638 Balatonlelle, Petőfi u. 1
+36 85 351 722

A Balatonlellei Művelődési Ház adott otthont 2012. március 10-én a Somogy Megyei Egyéni Sakk Diákolimpiának. Ide a Somogy megyei iskolák legjobbjai juthattak. Majdnem nyolcvanan küzdöttek a továbbjutásért a budapesti országos döntőbe. 12 korcsoportban díjazták az első 6 helyezettet. A legkisebbek 6 esztendősök voltak, a legnagyobbak közül pedig volt, aki már elmúlt 18 éves. Iskolánkat11 tanuló képviselte.

A lelleiek eredményei:

lányok:

kcs:           Ventzl Tamara 2.        Kulcsár Vanda 5.
    kcs:           Proics Barbara 2.        Ventzl Vivien 3.         Molnár Viktória 3.
    kcs:           Kristóf Beatrix 1.       Kácsor Andrea 2.
    kcs:           Miseta Nóra 2.

fiúk:

kcs:           Mráv Martin 3.           Csöröncsics Barnabás 12.
    kcs:           Ágh Richárd 10.         Meiszter Tamás 10.
    kcs:           Szabó Donát 8.

Gondolkodás Napja

2012. március 15-én Nagyatádon rendezték meg a Gondolkodás Napja sakkversenyt. Ennek a versenynek az az érdekessége, hogy a sakkpartik szüneteiben a gyerekek különféle logikai játékokkal fejleszthetik képességeiket, illetve logikai rejtvényeket fejthetnek meg. A legújabb játékok egyenesen Japánból érkeztek, hiszen a verseny szervezőjének lánya Japánban orvosként dolgozik.

Iskolánkból 7 lány vett részt a megmérettetésen. Mindenki egy szép oklevéllel térhetett haza: Proics Barbara 3., Ventzl Vivien 5., Molnár Viktória 4., Kácsor Andea 2. lett. Két szép kupát is elhoztunk: Miseta Nóra és Kristóf Beatrix is első lett a korcsoportjában.

Gratulálunk mindenkinek a szép eredményekhez!