Buzsák méltán híres a hagyományőrzésről: népdalaik, hímzéseik az egész országban nevezetesek. A Buzsáki Általános Iskola is ehhez híven évről évre megrendezi népdaléneklési versenyét, amelyen ismét részt vett iskolánk kis csapata.

A résztvevők népviseletben

Szóló- és kamaraéneklésben mérték össze tehetségüket és képzettségüket a környékbeli általános iskolások 5-8. osztályosai. Ahogy a lengyeltóti iskola igazgatója, a zsűri elnöke elmondta, a szép énekhangon kívül a helyes légzést, a népdalok tartalmának, érzelmi töltésének hiteles átadását, a színpadi megjelenést és sok más apróságot is értékeltek.

Nagyon szép előadást hallottunk a Novák Gréta, Istványfi Polett, Koleszár Stella, Herman Klaudia, Balázs Anna kamara kórus. Istvánfi Polett egyéniben pedig 2. helyezést ért el az 5-6. osztályosok versenyében. Gratulálunk, lányok!

Felkészítő tanár: Horváth Csilla