November 10-én Fonyódon került megrendezésre a Mátyás Király Gimnázium által szervezett informatikai verseny. A tanulóknak először egy elméleti, majd egy gyakorlati feladatsort kellet megoldaniuk. Iskolánkat 4 tanuló képviselte.

Eredmények:

Gerbovits Balázs 8/a
    Zrínyi Máté 8/a
    Kismráv Dániel 8/a
    Kulcsár Kevin 8/b

November 18-án következett Keszthelyen immár 24. Newton Kupa. A versenyen Somogy, Veszprém és Zala megye iskoláinak csapatai versenyeztek fizika, informatika és matematika tantárgyakból. Itt tantárgyanként 2 indult.

Informatika eredmények:

Mráv Martin 7/b
    Fábri Ákos 8/a

A kupa fennállásának történetében első ízben fordult elő, hogy informatikából lellei tanuló nyert. Martin teljesítményét nagymértékben emeli, hogy egyedüli hetedikesként a nyolcadikosok között tudott nyerni.

November 25-én Balatonbogláron rendezték meg a hagyományos Mathiász Informatika Versenyt. A megmérettetésen mintegy 10 iskola (Siófoktól- Marcaliig) 24 tanulója indult. Iskolánkat 4 tanuló képviselte, akik újra elsöprő győzelmet arattak.

Eredmények:

Gerbovits Balázs 8/a
    Mráv Martin 7/b
    Zrínyi Máté 8/a
    .6) Kismráv Dániel 8/a

A helyezett tanulók minden versenyen oklevelet és értékes tárgyjutalmat kaptak.

Úgy gondolom, hogy eredményeink önmagukért beszélnek, azt magyarázni nem kell. Az idei tanévben ahol elindultunk, ott minden versenyt magabiztosan nyertünk.