FINCSI KUPA- MEGHÍVÁSOS KARATE VERSENY RÁCKERESZTÚR

A Spirit Balatonlelle Karate SE kartékái 2013. február 9- én részt vettek a Ráckeresztúron megrendezett Fincsi Kupa elnevezésű Karate versenyen. Remek felkészítő program volt ez nekünk, hiszen versenyzőink nagy sikereket arattak. 15 karatékánk összesen 27 db érmet gyűjtött össze, amelyből 8 arany-, 11 db ezüst-, és 8 db bronzérem.

A megmérettetés végén csapatunk a legeredményesebb klubnak járó kupát vehette át.

Részletes eredmények:

2013. február 16.

IGOR ANDELKOVIC EMLÉKVERSENY 2013- NEMZETKÖZI KARATE VERSENY

SZERBIA- SOMBOR

2013. február 16- án részt vettünk szerbiai Somborban megrendezett IGOR ANDELKOVIC 2013 elnevezésű Nemzetközi Karate Emlékversenyen.

A közel 300 fős indulók között csapatunk 10 fővel képviselte a Spirit KSE- t.

11 éremmel gazdagítottuk eredményeinket: 3 aranyérem, 2 ezüstérem és 6 bronzérem.

Molnár Vanda eredményessége miatt különdíjban részesült, és egy díszes serleget vehetett át.

Résztvevők és eredményeink:

2013. február 23.

16. TATAMI KARATE CUP- NEMZETKÖZI KARATE BAJNOKSÁG

BUDAÖRS

2013. február 23- n a Balatonlellei Karate Csapat részt vett 16. Tatami Karate Cup elnevezésű karate versenyen.

Óriási napon vagyunk túl, óriási élményekkel, eredményekkel.

Tömören a napról: Az ország egyik legnagyobb, legrangosabb versenyén vettünk részt ebben az évben. Összesen 10 ország 78 klubjának 751 sportolója nevezett, ez pedig részvételi rekordot jelent. De nem csak a szervezők voltak megelégedve a gördülékeny és színvonalas nappal, hanem mi is. Nem győzöm elégszer elmesélni: Péntek este csupán 1 bronzéremről és remek teljesítményekről mertem álmodozni. És szombat estére mi lett? : remek teljesítmények és 9!!!!!!!!! érem született!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-))))))))))))))))))))))))))))))

2 aranyérem, 4 ezüstérem, és 3 bronzérem. :-D + 2 nagyon szép negyedik hely. FANTASZTIKUS!!! Mészáros Zétény: kata 2. hely kumite 3. hely Lenner Vilmos: kata 2. hely kumite 3. hely Kertész Bálint: kata: 1. hely Molnár Vanda: kata 1. hely kumite 2. hely Kovács Kiara: kata: 2. hely Vass Lili: kumite 3. hely Varga Patrik: kata 4. hely Locker Barnabás: kata: 4. hely És akik még részt vettek, és “hősiesen” helyt álltak: Lelkes Laura, Varga Márk és Tóth Krisztina. Amikor pedig délután 16: 00- kor elkezdték sorolni a legeredményesebb csapatokat 10- től visszafelé… (még most is borsódzom!!!) :-) … a 2.!!!!! legeredményesebb csapat a SPIRIT BALATONLELLE volt!!

LELLEI KARATÉKÁK A MAGYAR VÁLOGATOTT SZÍNEIBEN

Az elmúlt időszakban rengeteg időt és munkát fektettünk karatékáink sikere érdekében. Úgy érezzük, hétről- hétre bebizonyosodik az, hogy megéri, és hogy óriási jövő áll a lellei versenyzők előtt.

Nagy örömmel számolok be arról a hírről, amit csütörtök délelőtt kaptam a Magyar Karate Szakszövetség Edzői Bizottsága által. Csapatunkból két 11 éves tanítványunkat is beválogatták a 2013. március 29- 31 között zajló 18. Balkán Bajnokság versenyzői közé. (Ez a megmérettetés egy „kisebb” Európa Bajnokságnak felel meg, ahol 15 országból korcsoportonként a legjobb 3 fő kerül be a Válogatottba).

Lelkes Laura és Kertész Bálint ezen a három napos rendezvényen nem csupán a csapatunkat, Balatonlelle városát, a Balatonlellei Általános Iskolát képviseli, hanem egész Magyarországot! J

A szülőkkel és a csapattal együtt azon vagyunk, hogy Bálint és Laura itt is remekül helyt álljon.

Kérem a lellei lakosokat: Szurkoljanak nekik!

Balatonlelle, 2013. március 1.

Tisztelettel: Kötél Henrietta

edző